Pages

Friday, December 7, 2012

New frames by Firmoo

Hello, how are you guys? The Christmas are coming! I am in such a great mood lately also because it was snowing. It´s winter wonderland outside and all the lights are shining. I just love this time of the year! :)
Anyway I wanted to thank to Firmoo (that is global online optical store- http://www.firmoo.com/) for sending me this lovely frames. They are just perfect! I can wear them to every outfit. They are really comfortable and finally I can see brightly everything. I am so happy that those times when people with glasses were always judged  as bad looking are gone. On the contrary even those people who don´t  need them are time to time wearing glasses. So make sure to check this store out. There is a really big selection. And the best thing is, that for your first pair you don´t need to pay anything (just shipping of course). You even can get a refund/exchange if you are not satisfied with them. Here´s link for you First Pair Free Program.  http://www.firmoo.com/free-glasses.html.

Ahoj, jak se všichni máte? Vánoce už jsou skoro tady! Mám z toho skvělou náladu a taky proto, že už sněžilo. Miluju tohle předvánoční období! :)
Chtěla bych poděkovat firmě Firmoo (mezinárodní optický online obchod- http://www.firmoo.com/) za poslání krásných brýlí. Jsou vážně perfektní a hodí se ke každému outfitu. A ještě ke všemu jsou pohodlné a nikde netlačí. Jsem vážně ráda, že ty doby, kdy lidé s brýlemi byli bráni jako podivíni, jsou už dávno pryč. Naopak i ti kteří je nepotřebují, brýle občas nosí. Tak mrkněte na jejich stránky, kde si můžete vybrat z opravdu širokého výběru všech možných obrouček. A nejlepší na tom je, že vaše první zásilka je zdarma (až na poštovné). Dokonce vám je vymění, pokud s nimi nejste spokojeni. Tady je odkaz na váš první pár zdarma.  http://www.firmoo.com/free-glasses.html.

XX
-Pearl

 


7 comments:

 1. Aaah, love the glasses!

  ReplyDelete
 2. Thanks so much for following my blog! Following back on GFC, Bloglovin and Facebook as well. I love your blog, you two are adorable!! :)

  Kristine
  www.pugglewearsprada.blogspot.com

  ReplyDelete
 3. Love this :)x
  http://stylebycarola.blogspot.co.uk

  ReplyDelete
 4. Great comfy look!

  I just love your banner!!!! Absolutely great!!!

  Lieselotte
  http://andthesummerof84.blogspot.be/

  ReplyDelete
 5. Love your style!!!

  www.goodbadandfab.com
  personal style and fashion musings of a LA fashion lawyer living life in the fab lane!

  ReplyDelete