Pages

Sunday, February 15, 2015

Milan is my city


 As a Christmas present I gave Tom air tickets to Milan for the end of January. It seemed like a very good idea until we found out that the Italians don't turn on heating neither in cafes nor at home, so our next trip will probably be to some warm climate area. We had our accommodation again via couchsurfing and this time we lived in literally international flat with one Frenchman, three Chinese girls, one man from Colorado and our Italian host Marco, so we are full of experiences.

The city bewitched us! You enjoy it even more when you act like an Italian. So that's why you should have three espressos a day, eat pizza, pasta, canollo and drink prossecco to your lunch. Don't hurry, have a style and be in love to fit in completely and the tourists will ask you how to get somewhere. And what you cannot miss? Taking a walk in front of Dom is a must and if you didn't saw Da Vinci's Last Supper it's like you weren't in Milan at all. To have a good luck you have to turn around on bull's testicles in Gallery of Victorio Emmanuelle II., then explore all those luxury boutiques. Rest for a while and enrich your knowledge about Italian painters in la Brera picture gallery or a museum about history of fashion in Pallazo Morando is also a great choice. While you do all that, try to inhale the street style of this fashion capital and look around to see Chiara Ferragni taking a walk.

Have a lovely new week!
-Pearl

Jako vánoční dárek jsem dala Tomovi dvě letenky do Milána na konec ledna, což vypadalo jaký skvělý nápad až do doby, než jsme zjistili, že Italové nikde ani v kavárnách, ani doma netopí, takže příští výlet plánujeme spíše do teplých krajin. Bydleli jsme opět přes couchsurfing a tentokrát jsme se octli v doslova mezinárodním bytě s Francouzem, třemi Číňankami, Coloráďanem, a naším hostitelem, italským umělcem Marcem, takže zážitků máme plno.

Město nás zcela okouzlilo, zvláště si ho užijete, chováte-li se jako Italové. Pijte proto tři espressa denně, jezte pizzu, pastu, canollo a prossecco si dejte už k obědu. Nikam nespěchejte, mějte styl a buďte zamilovaní, pak dokonale zapadnete a turisté se vás budou ptát na cestu. A co nesmíte minout? Projít se před Dómem je základ, dále kdo neviděl Da Vinciho Poslední večeři Páně jakoby v Miláně ani nebyl. Pro štěstí se prý musíte otočit na býkových varlatech v Galerii Viktora Emanuela II. a zároveň prozkoumejte luxusní butiky. Odpočiňte si a obohaťte obrazy italských malířů v Galerii la Brera, skvělou volbou je také muzeum historie módy v Palazzo Morando. Při tom všem nasávejte street style centra módy a koukejte, jestli se zrovna nejde projít Chiara Ferragni. :)

Krásný nový týden!
 -Pearl
Coat, sweather Bonjour, sunnies and necklace: Lindex.
Kabát, Svetr Bonjour, sluneční brýle a nahrdélník: Lindex. 
10 comments:

 1. to je skvělý, fotky jsou bezvadný a sluší! :)

  ReplyDelete
 2. Hezké fotky ;) Já se právě v týdnu chystám do Florencie a nejvíc se těším :)) Trochu si mě ale vyděsila tim ne/topením :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. děkuju! :) Teď už tam bude snad tepleji, ale my jsme fakt mrzli! :D Do Florencie se chystám v létě, tak se těším na tvůj post. :)
   -Pearl

   Delete
 3. Tak teď jsem mile překvapena informací, že na couchsurfing můžete být i dva :). Na fotkách moc sluší a bylo tam očividně opravdu krásně! :) Jinak máš můj obdiv, že dáváš dárky s pevným datem. Já už vidím, jak by nám do toho vlezlo něco absolutně neodkladného a byl by oheň na střeše :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jo jo jde to, ale je mnohem težší někoho sehnat, kdo má místo pro dva, takže doporučuju začít hldat opravdu brzy. :) Tak když už máš letenky, tak prostě musíš letět :D

   Delete
 4. To je nádhera. Z fotek sálá skvělá atmorféra. Moc se mi líbí ta s Tebou na zídce!

  ReplyDelete
 5. Italy is amazing country :) I have never been to Milan but I really wanna go there

  http://the-newone.blogspot.nl
  INSTAGRAM - hellodashi

  ReplyDelete
 6. Jako vazne se nikde netopi, nestras :D ja tam mam pristi zimu zit az do jara :D

  ReplyDelete
 7. i love Milan a lot!! Let's follow each other on G+ and GFC? Or also in other social media if you want?

  http://letrendycharm.blogspot.pt/

  ReplyDelete