Pages

Sunday, September 11, 2016

Angels in fashion

          Giant mountains, love and my new shirt by ARMEDANGELS. These are the motives of a today´s photo story. I can not express what I would want to about love and Giant mountains so I hope you will feel all tht from the pictures. And the shirt is from Etik butik (in addition to E-shop there is also a shop in Bělehradská 36, Praha 2) about which I was writting in this post. Vegan, ethic anc chic piece that I can combine with or without leggins for home relax, to the nature but also as a part of business casual outfit (when ironed) for instance with white pants.

         The flowers are chrysanthemums and if you are interested in what I´am reading it is Lying on the couch by Irvin Yalom, existencial psychologist, pioneer of a bigger opennes of the therapist and a great author all in one.

........

          Krkonoše, láska a moje nová košile od ARMEDANGELS. To jsou hlavní motivy foto story pro tento příspěvek. O lásce a Krkonoších by slova nestačila, snad je tedy vycítíte z fotek. A košile je z nového objevu Etik butik (kromě E-shopu najdete tenhle obchůdek i na adrese Bělehradská 36 na Praze 2.), o kterém jsem už básnila v tomhle příspěvku Vegan, etický a chic kousek, který můžu kombinovat s legínami nebo bez na pohodu doma, do přírody, ale třeba s bílými kalhotami a vyžehlený jako městský outfit včetně bussiness casual.

          Květiny ve vlasech jsou čerstvé kopretiny a kdyby vás zajímalo, co čtu (na poslední fotce), tak to jsou Lži na pohovce od jedinečného Irvina Yaloma, existenciálního psychologa, průkopníka větší otevřenosti terapeuta a skvělého spisovatele v jednom.

Mějte se krásně a skládejte básně!

xx

Audrey


                                         Thank you for this lovely shirt, Etikbutik! Za košili moc děkuji Etikbutik!


                                           Give me your hand...and I will hold you in my arms forever♥.


                                                     Photographed by Raiden Beckford          

              

No comments:

Post a Comment