Pages

Sunday, April 7, 2013

I will catch you if you fall...

As you may know Justin Bieber is right now All around the world on his Believe tour and we were part of it! Me, Audrey and our mum took a train to Vienna just to see him alive. I really can´t express everything I would like to tell you about the concert because I have some many feelings I will never forget. So I would definitely need more than just one post to tell you how much amazing it was. Accidently we got as closer to Justin as possible. Wow, I couldn´t believe how close he was that I almost feint (as a lots of other fans there). His voice, his moves, the show, the dancers, the fireworks and mainly him - everything was perfect. I can hear the scream of girls until now: -You say Justin, I say Bieber. Justin.-BIEBER! But being a real belieber is not just about loving the music. It´s also about how he inspires people. He taught us how to Never say never! And how to Believe! How to always follow our dreams. How no matter where in our lives we are right now and no matter how hard it is, we have to remember that Everything´s going to be alright. And that he will catch us if we Fall. We catch ourselves in our family. Because everyone of us sometimes falls. We are angels who forgot how to fly...Trust me it´s working if you Believe.
We ♥ you Justin!

Jak možná víte, Justin Bieber je právě kolem celého světa: All around the world na své Believe tour a my toho byly součástí! Já, Audrey a naše maminka jsme jely vlakem do Vídně, abychom ho viděly naživo. Nemůžu úplně slovy vyjádřit všechno, co bych vám chtěla o koncertu říct, protože mám milióny pocitů, na které nikdy nezapomenu. Určitě bych tedy potřebovala víc než jenom jeden příspěvek, abych vám popsala, jak moc úžasné to bylo. Úplnou náhodou jsme se dostaly, co nejblíže Justinovi, jak jen to bylo možné. Nemohla jsem uvěřit, jak moc blízko jsme byly, málem jsem z toho omdlela (jako hodně ostatních fanoušků). Jeho hlas, jeho pohyby, show, tanečníci, ohňostroje a hlavně on - všechno bylo dokonalé. Ještě teď slyším skandující křik holek:  -You say Justin, I say Bieber. Justin.-BIEBER! Být ale pravým beliebrem není pouze o tom, nadevšechno milovat jeho hudbu. Jde o to, jak lidi po celém světě inspiruje. Naučil nás, jak nikdy neříkat nikdy: Never say never! Jak věřit:  Believe! Jak moc nezáleží na tom, v jakém bodě je zrovna náš život a jak těžké to zrovna je, protože si musíme pamatovat, že všechno bude jednou zase v pořádku: Everything´s going to be alright. A že nás rozhodně chytí, kdybychom upadli: I will catch you if you fall. V naší rodině se často chytíme, protože každý z nás někdy upadne. Jsme totiž andělé, co zapomněli, jak se létá: We are angels who forgot how to fly...Věřte mi všechno to funguje, pokud věříte.
My ♥ Justina!
XX
-Pearl

I made these fan T-shirts WE LOVE JB.

All these photos of Justin are just for the fans so you can see how gorgeous he was (the quality is not good):

 Honestly the truth is
 If I could just die in your arms
 I wouldn't mind
 Cause everytime you touch me
 I just die in your arms
 Oh but it feels so right If I was your boyfriend, I´d never let you go!


             Justin can play drums pretty good. Right here he broke a stick. :)
             Justin hraje skvěle na bicí. Tady zrovna láme paličku. :)
 
Where would I be if you didn´t believe?
 (We do not own or claim ownership of any of the content displayed on this blog unless otherwise stated. All photos belong to their respective owners.)

   Justin was staying in the hotel Sacher in the centre of Vienna. We ate there great cake.
Justin bydlel v hotelu Sacher přímo v centru Vídně. My jsme si tam daly skvělý zákusek.

14 comments:

 1. I am soooo jealous! I really wanted to see Justin but unfortunately I never got tickets :( It looks like you had an amazing time anyway - I love your fan t-shirts! Great job! :) Lovely post dear :)

  hannahsfashionblog.com

  ReplyDelete
 2. Gorgeous photos, I love the last one!;)

  ReplyDelete
 3. Jéžíšku, slečny... Vy jste byly na Justinovi? :) No to bych do vás asi nikdy neřekla. Jsem ráda, že jste mě zase něčím novým překvapily:* Musel to být pro vás úžasný zážitek.

  ReplyDelete
 4. Love the t-shirts :)

  Marisa x
  http://stylingdreams.blogspot.pt/

  ReplyDelete
 5. Hi dear!! Like always thanks for your sweet comment, I am delighted to know your opinion :)
  By the way, i like your post very much, your blog is so cool and fresh :)
  I would like to know your opinion about my new post at; http://peaceinmyshoes.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 6. I didn't know you're a fan! love the shirt!

  ReplyDelete
 7. nice blog :)

  ReplyDelete
 8. Cute!!!
  I'm following you back darling!

  ReplyDelete
 9. Nice shirts! You're lucky to watch him live. He's really talented and sweet. I saw that he replies to his fans' tweets even though he's really busy

  Thanks btw for following me. I smiled about that girl crush thing. Thanks for the compliment. Followed you back. Keep in touch!


  www.gianbydesign.blogspot.com

  ReplyDelete
 10. ahhhhhhh you got to see Justin!! how lucky! I really like your blog title pic it's classic. hahaha and the shirts were cleverly made.
  nice blog!

  http://themissore.blogspot.com

  ReplyDelete
 11. Hello sweety! Thanks for stopping by, I really appreciate it, your opinion is so important!
  This is such an amazing post, im in love! (:
  New post on my blog! Stop by me soon!
  Have a really nice day :)
  http://peaceinmyshoes.blogspot.com.es

  ReplyDelete
 12. Wow! Cool concert experience! Lovely! :)
  Saw your message at IFB. Following you now dears!
  Happy weekend!

  ★♡ Monetize Your Blog? (^_^) ♡★
  Earn Money Online with Sponsored Reviews
  My experience with SponsoredReviews and how they can help you ...

  ❤ ~Chai
  http://chenmeicai.blogspot.com
  http://www.facebook.com/ChaiChenPage
  Follow Ice Goddhez via Bloglovin'
  Follow on NetworkedBlogs via Facebook
  Follow me via Google+

  ReplyDelete