Pages

Monday, March 3, 2014

Tolerance Time - Size Stereotype

We prepared a brand new project called Tolerance Time - a space for articles about issues related to appearance, fashion and styles but also tolerance at the same time. You can help us greatly with your support. We are looking forward to your comments!

Připravily jsme pro vás nový projekt s názvem Tolerance Time, v jehož rámci se zde budou objevovat články na témata, která se více či méně vztahují ke vzhledu, módě či stylům, ale zároveň i k toleranci jako hlavní linii. Moc nám pomůžete svou podporou, těšíme se na vaše komentáře! 
..................................................................................................................................................................


We are often afraid to make an action so we don´t get involved. Racist talk became almost normal in our country. Sexism seems to be a fiction of some weird women. We are capable of justifying these things and others like them  - so why are we so merciless when it comes to something so insignificant like size and weight of the other person?
If there is a person in front of us who we consider as overweight, everything is clear.  It is the girl´s own fault, she certainly “eats too much”, the guy is “lazy and failure”. Some people even think that an overweight person disgusts his environment and till he or she fits into the “right body”, he or she shouldn´t go out or should rather wrap his or her body up so he or she doesn´t  scare others because of his or her “fat”. One thing is sure: overweight people are jealous of thin people.
But if we consider a person as “too skinny”, we are also sure about what he or she is like. The girl doesn´t eat and dresses up as everyone can see how skinny she is. She despises all “fat” people. The only thing she cares about is herself and how she looks. She is incredibly snobbish and arrogant.

The point of this article is not to put everyone into this or that box and make it easier for him or her to complain about the other.  It shouldn´t even say that we are all hopelessly bad and judging and that there is nothing we can do about it. Neither should it claim that the author of this article rises above all prejudices ready to tell you how to do it right. I just wanted to stop and think about this issue and I wondered what you thought about it. The best solution according to my opinion is to start looking for our own prejudices and try to find alternative explanations instead of corny stereotypes.
I wish you all a beautiful day destroying stereotypes!
xx
Your Audrey
...................................................................................................................................................................

Často se bojíme zasáhnout, abychom se snad náhodou do něčeho nezapletli. Rasistické řeči se tak v Čechách staly víceméně normou. Sexismus jakoby byl jen výmyslem jakýchsi divných žen. Takovéto jevy dokážeme úžasně obratně omlouvat. Tak jak je možné, že jsme neúprosní, dojde-li na něco tak nepodstatného jako jsou rozměry a váha druhého člověka?
Jestliže máme před sebou člověka, který má podle našeho názoru nadváhu, hned máme jasno. Ta holka si „za to může sama“, určitě se „přežírá“, ten kluk je „línej a neschopnej“.  Lidé s nadváhou podle některých dokonce pohoršují svým vzhledem ostatní, a dokud nezapadnou do škatulky správného těla, radši by ani neměli vycházet ven nebo by se měli celí do něčeho zabalit, aby neděsili svými „špeky“. Každopádně mají ze svého těla komplexy a všem štíhlejším lidem nutně jejich štíhlost závidí.
Pokud naopak považujeme člověka, který stanul před našima očima soudce Vševěda, za „příliš hubeného“, víme o něm do další sekundy také vše podstatné. Ta holka nežere a obléká se tak, aby všem ukázala, jak je hubená. Opovrhuje všemi tlustými lidmi. Zajímá se jen sama o sebe a o svůj vzhled. Je neskutečně nafoukaná a arogantní.
Smyslem tohoto článku není každého zařadit do jedné nebo druhé kategorie a umožnit mu, aby lamentoval na tu druhou. Smyslem není ani poukázat na to, jak jsme jako lidé všichni beznadějně špatní, nespravedliví a jak se s tím nedá nic dělat. Smyslem není rozhodně ani snad tvrdit, že autorka článku je nad všechny stereotypy povznesená a teď vám řekne, jak to dělat správně. Šlo mi jen o to pozastavit se nad tímto tématem a také mě zajímá, co si o tom myslíte vy. Podle mě je asi nejlepším řešením hledat svoje předsudky vůči druhým a nabízet si alternativní vysvětlení místo otřepaných stereotypů.
Krásný den bourající předsudky vám přeje
Vaše Audrey


18 comments:

 1. to je úplně úžasný nápad! :-)
  moc vám fandím a těším se na články! :-)

  ReplyDelete
 2. super nápad! už se moc těším na články <3
  a s hubeností soucítím.. kdybych měla spočítat, kolik narážek na postavu jsem zažila.. nedopočítala bych se..

  ReplyDelete
 3. skvělý projekt!:) je moc důležité se nad podobnými tématy pozastavovat! osvěty není nikdy dost!♥

  www.Lorietta.cz

  ReplyDelete
 4. Holky, v tomhle vám moc fandím!! :-* Také jsem se setkala s předsudky a dávkou netolerance..

  ReplyDelete
  Replies
  1. Krásko, mrzí nás tvé trápení. A moc děkujeme za podporu!!

   Delete
 5. Nápad je to moc dobrý. Určitě to bude: co člověk to názor. Také jsem dělala tyhle závěry (někdy) jak píšete v úvodu. Teď se učím nesoudit. Nenáleží nám to. Mám super štíhlou kamarádku, která je unavená z věčných komentářů proč nejí. Jednoduše má poruchu štítné žlázy a dala by nevím co, kdyby pár kilo přibrala a naopak. Druhá je velmi silná a sní 1 knedlík - také šť. žláza. Mohla bych uvádět další a další příklady. A je to i naopak. Spousta lidí se žere tím, co si o nich okolí myslí. Kamarádka mi řekla 1 velké moudro: moc se nám uleví, když se vykašleme na to, co si o nás myslí nebo řeknou ostatní. Stejně to udělají a my nic nezměníme. Doufám, že s každým rokem budeme nejen starší, ale hlavně moudřejší!Krásný den všem.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vando, nesmírně ti děkuji, že sis dála práci napsat takhle dlouhý komentář a moc si cením tvého zamyšlení. To jsou opravdu dobré a výstižné příklady, konkrétní rovina se mi do článku nevešla, ale ty jsi přesně pochopila, co jsem měla na mysli - a to mě vážně moc těší! Je to dobrý pocit. Krásný den i tobě! xx Audrey

   Delete
 6. great post.
  xx
  daniella
  simplybeautifulelegant.blogspot.com

  ReplyDelete
 7. Well said! I wrote a piece about judging people a week or so ago. I'm just so fed up with the way people don't give one another a chance to be themselves before coming up with their own opinion (of someone they don't actually even know!).
  : signe : the daily savant :
  : blogspot
  : bloglovin
  Enter the JuicyCanvas giveaway : HERE :

  ReplyDelete
  Replies
  1. Exactly! Thank you so much for your comment! We have to find and read your article, too! xx

   Delete
 8. Your blog is amazing! i’m impressed by your design & photos!
  and you outfits deserve separate attention!
  everything is magnificent! would you like to follow each other?

  will be happy to see you in my blog!
  www.dianacloudlet.com

  Diana Cloudlet

  ReplyDelete
 9. Krásná společná fotka! A Terezčiny vintage šatičky jsou k sežrání.

  ReplyDelete
 10. You all girls look fab!

  http://myfashionbreak.blogspot.com.es/

  ReplyDelete